Masaż

Stres towarzyszy każdemu z nas, pozbawiając sił i energii, wpływa niekorzystanie na organizm. Właśnie wtedy potrzebne są sprawne dłonie, które potrafią zdziałać cuda przy pomocy masażu. Dzięki regenerującym masażom odzyskasz siły witalne oraz komfort psychiczny. Pamiętaj, że gdy ciało jest odprężone, psychika także wraca do równowagi. Stosowane przeze mnie nowoczesne metody fizjoterapeutyczne w połączeniu z pasją do zawodu pozwalają zaoferować Państwu usługi na najwyższym poziomie. Dzięki wiedzy zdobytej na szkoleniach, kursach i konferencjach, oraz mojemu zaangażowaniu w terapię pacjenta jestem w stanie dokonać precyzyjnej diagnozy oraz przeprowadzić skuteczne leczenie.

 

Masaż klasyczny

składa się z kilku etapów. Rozpoczyna się delikatnym masowaniem danej części ciała i stopniowo przechodzi w coraz intensywniejsze ruchy – ugniatanie, rozcieranie. Ostatni etap masażu klasycznego to powrót do początkowej fazy, która ma na celu uspokojenie i wyciszenie organizmu.

Masaż relaksacyjny

polega na stosowaniu wolnych i delikatnych ruchów mających na celu uspokojenie i zrelaksowanie organizmu, a także rozluźnienie poszczególnych partii ciała, napięcia mięśni oraz przywrócenie odpowiedniego ciśnienia krwi.

Masaż leczniczy

jak sama nazwa wskazuje ma na celu leczenie, przywrócenie sprawności fizycznej danej partii ciała. Największe rezultaty przenosi w połączeniu z różnymi technikami fizjoterapii.

Stosowany jest w przypadku takich urazów i schorzeń jak:

-choroby zwyrodnieniowe stawów
- zaburzenia rozwoju ruchu
- unieruchomienia kończyny, po złamaniu, zwichnięciu, skręceniu
- przewlekła niewydolność układu krążenia

Masaż sportowy

jest to intensywny i dynamiczny masaż zmniejszający zmęczenie organizmu wynikłe na skutek aktywności fizycznej.

Występuje on w kilku formach:

- Masaż przedwysiłkowy – mający na celu przygotowanie organizmu do wysiłku sportowego – np. skracając rozgrzewkę itp.

- Masaż międzywysiłkowy – wykonywany w przerwach między wysiłkami (miedzy startami na zawodach sportowych), jego celem jest potrzymanie wysokiej aktywności organizmu w trakcie zawodów.

- Masaż powysiłkowy – mający na celu skrócenie czasu regeneracji organizmu po intensywnym i długotrwałym wysiłku.

- Masaż uzupełniający – wspomagający trening sportowy (np.: wspomagający trening masy mięśniowej).

Masaż poprzeczy głęboki

jest specyficzną techniką mobilizacji tkanek, która jest przeprowadzana poprzecznie do ich przebiegu (Mięśnie / Ścięgna / Więzadła), przez co próbujemy utrzymać lub/i odtworzyć naturalną ruchomość.

Masaż dla kobiet (w ciąży i po porodzie)

Masaż dla kobiet w ciąży– ciąża jest stanem, kiedy kobiecie mogą towarzyszyć różne dolegliwości. Częstymi problemami są bóle kręgosłupa najczęściej w odcinku lędźwiowym a także obrzęki nóg. Delikatny masaż przyniesie ukojenie i ulgę oraz lepsze samopoczucie, a także pozytywnie wpłynie na rozwój płodu.

Masaż dla kobiet po porodzie – zalecany dla kobiet, które urodziły dziecko. Jako, że ciało kobiety zmienia się po porodzie odpowiedni masaż nie tylko je uelastyczni oraz przyśpieszy naturalny powrót do stanu przed ciążą, ale także znacznie poprawi samopoczucie oraz doda energii.

W dbaniu o kręgosłup najważniejsza jest profilaktyka, dlatego zabiegi rehabilitacyjne i masaże przyniosą jeszcze szybsze i lepsze rezultaty dzięki dodatkowym ćwiczeniom w domu.
Zachęcam do obejrzenia filmików przedstawiających proste wskazówki jak samemu dbać na co dzień o kręgosłup i prawidłową postawę.