Rehabilitacja kręgosłupa

Rehabilitacja kręgosłupa Kraków

Zapraszamy do naszego gabinetu fizjoterapeutycznego, który mieści się w Krakowie, przy ul Zarzecze 124 a, w Centrum Sportu Bronowianka. Gabinet Rehabilitacji i Masażu Fizjoekspert to zespół zaangażowanych specjalistów – fizjoterapeutów z wieloletnim doświadczeniem oraz instruktorki Pilatesu. W naszej pracy przede wszystkim obserwujemy ciało pacjenta. Każdy jest inny – w diagnozie oraz programie rehabilitacji i zalecanych ćwiczeń kierujemy się indywidualnym dobrem pacjenta. Zajmujemy się ciałem w sposób kompleksowy. Ciągle doskonalimy nasze umiejętności, aby na bieżąco uzupełniać wiedzę o najnowsze wyniki badań. Zapraszamy do naszego gabinetu na masaż, pilates, kinezyterapię, kinesiotaping oraz przede wszystkim – rehabilitację kompleksową, w tym rehabilitację kręgosłupa. Kraków jest dużym miastem, w którym wiele osób potrzebuje pomocy rehabilitanta w domu (osoby starsze oraz osoby niepełnosprawne) – wychodzimy naprzeciw tym potrzebom. W naszej ofercie znajdą Państwo wizyty domowe, w cenie 150 zł (za wizytę). Szczegółowy cennik wszystkich usług znajdą Państwo w odpowiedniej zakładce.

Jaki jest plan rehabilitacji kręgosłupa?

Przed przystąpieniem do rehabilitacji konieczna jest konsultacja ortopedyczna. Fizjoterapeuta, na podstawie zaleceń ortopedy oraz obserwacji własnych, przystąpi do odpowiedniego programu masaży oraz ćwiczeń. Pierwsza wizyta zawsze jest wizytą rozpoznawczą. Fizjoterapeuta przeprowadza wywiad z pacjentem oraz zapoznaje się z jego dokumentacją medyczną, w tym historią przebytych chorób. Warto już na pierwszą wizytę odpowiednio się przygotować i wziąć wygodny strój, który pozwoli na wykonanie badania i pokazanie kilku podstawowych ćwiczeń. Bóle i związane z nimi zwyrodnienia kręgosłupa często są wynikiem nieprawidłowej postawy ciała – siedzącym trybem życia lub wręcz przeciwnie - zbyt forsownymi ćwiczeniami. Szczególnie powszechne są bóle w odcinku szyjnym oraz lędźwiowym kręgosłupa. Rehabilitacja polega na umiejętnym uciskaniu kręgów, następnie dobrze dobrane ćwiczenia usprawnią płynność ruchów. W przypadku kręgosłupa, szczególnie w rehabilitacji pourazowej należy zachować szczególną ostrożność. Kręgosłup jest bardzo wytrzymałym, ale także delikatnym organem, który łatwo można uszkodzić. Nie zalecamy wykonywania ćwiczeń samodzielnie. Ćwiczenia wykonane pod okiem fizjoterapeuty będą na pewno poprawne i w ten sposób zalecana rehabilitacja szybciej przeniesie pożądane efekty, szczególnie rehabilitacja kręgosłupa. Kraków, ul. Zarzecze 124 a, Centrum Sportu Bronowianka. Gabinet czynny jest od poniedziałku do piątku od godz. 11:00 do 20:00.

Jak umówić wizytę?

Wizytę mogą Państwo umówić on-line na naszej stronie, w zakładce „rezerwacje”: http://www.rehabilitacjakrakow.pl/rezerwacje.html, telefonicznie oraz mailowo. W kalendarzu on-line od razu widzą Państwo dostępne terminy wizyt. W naszym gabinecie dysponujemy najlepszym dostępnym sprzętem rehabilitacyjnym. Mogą Państwo całkowicie zawierzyć naszym umiejętnościom.