Rehabilitacja po artroskopii kolana

Rehabilitacja po artroskopii kolana - Kraków

W ofercie naszego gabinetu fizjoterapeutycznego Fizjoekspert prowadzimy rehabilitację po artroskopii kolana. Kraków oraz okolice – to obszary, w których działamy i na tym terenie możliwe są wizyty domowe naszych fizjoterapeutów. Zapraszamy także do naszego gabinetu mieszczącego się w Krakowie, przy ul. Zarzecze 124 a. Artroskopia kolana to zabieg, który wymaga szybkiej rehabilitacji, dzięki której możliwe jest przywrócenie właściwie pełnej sprawności w stawie kolanowym. W tym wypadku nie można sobie pozwolić na zwłokę. Zaniechanie rehabilitacji może ograniczyć zakres ruchów w stawie kolanowym.

Jak wygląda artroskopia kolana?

Artroskopia kolana polega na wykonaniu dwóch nacięć – przez pierwsze wprowadza się urządzenie w kształcie długiej, cienkiej rurki z miniaturową kamerą w środku. Kamera pozwala dokładnie obejrzeć i zlokalizować uszkodzenia stawu kolanowego. Przez drugie nacięcie wprowadza się miniaturowe narzędzia, którymi lekarz naprawia uszkodzony staw. Zabieg przeprowadza się przy znieczuleniu miejscowym, ale jest praktycznie nieinwazyjny i właściwie od razu po nim pacjent może chodzić o kulach.

Rehabilitacja pod okiem doświadczonego fizjoterapeuty

Po samym zabiegu należy maksymalnie odciążyć staw kolanowy. Niemniej już od 12 do 24 godzin po zabiegu należy rozpocząć rehabilitację. Zapraszamy do naszego gabinetu na rehabilitację po artroskopii kolana – Kraków, ul. Zarzecze 124 a. Gabinet jest czynny codziennie od godz. 11:00 do 20:00. Rehabilitacja w takim przypadku trwa od 1,5 do 3 miesięcy, zalecane są 3 wizyty w tygodniu. W pierwszym etapie terapii buduje się wsparcie dla stawu kolanowego poprzez wzmocnienie mięśni łydki oraz mięśnia czworogłowego uda. Po wielu seriach wzmacniania mięśni wykonywane są ćwiczenia, przywracające pełen zakres ruchów w stawie kolanowym. Bardzo ważne jest to, aby wykonać rehabilitację w tym czasie. Zwlekanie z ćwiczeniami może skutkować trwałym upośledzeniem stawu oraz jego ograniczoną ruchomością. Nasi fizjoterapeuci w taki sposób poprowadzą rehabilitację, aby po artroskopii kolana, możliwie najszybciej pacjent wrócił do pełni zdrowia.

Inne zabiegi w gabinecie Fizjoekspert

Zachęcamy do skorzystania z usług naszego gabinetu fizjoterapeutycznego. Poza rehabilitacją po artroskopii kolana, Kraków i okolice mogą skorzystać z innych naszych usług – wykonujemy masaże: klasyczne, lecznicze, relaksacyjne i sportowe oraz masaże dla kobiet w ciąży i po porodzie. Prowadzimy kompleksową rehabilitację w oparciu o dokumentację medyczną pacjenta. W ramach prowadzonej przez nas działalności, proponujemy również Pilates z naszą instruktorką Darią Loferską – zajęcia mogą odbyć się zarówno u nas w gabinecie, jak i podczas wizyt domowych. Pani Daria jest pasjonatką wzmacniania ciała oraz umysłu.

Umów wizytę on-line

Zachęcamy do umówienia wizyty on-line. W ten sposób wybierzesz dogodny dla siebie, możliwie najbliższy termin. W razie jakichkolwiek pytań, prosimy o kontakt telefoniczny lub mailowy.